TIENS Flexi

Inimese liigesed kannatavad igapäevaselt liigse koormuse all. Liigeseprobleemid kipuvad ilmnema just vanusega. Inimesed usuvad, et kuni liigesed ei valuta, on nendega kõik korras. Tasub meeles pidada, et kui liigesed juba valutama hakkavad, on liigesehaigus juba välja arenenud. Seepärast peaksime ennetava meetmena kasutama toidulisandit, mis suurendab liigeste elastsust ning ennetab põletikke.


 

Liigesed on kohad, kus luud puutuvad omavahel kokku ning võimaldavad keha liikumist. Et liigesed korralikult toimiksid, vajavad nad tervet kõhrkudet, liigesevedelikku ning lihaste ja kõõluste õiget kinnitumist. Kõhrkoel on siin võtmeroll, kuna selle funktsionaalsed häired ongi liigesehaiguste põhjuseks. Vanusega kõhrkude kulub ning liigesed ei toimi enam nii nagu vaja. Seetõttu tekivadki valu ja kangus, mis ajapikku võivad viia piiratud liikuvuseni.

Lisaks vanusele mõjutab liigeste seisukorda elustiil. Füüsilist aktiivsust soovitatakse igal juhul, kuid mõned spordialad või igapäevase füüsilise tegevuse pinge, näiteks raskuste tõstmine, kõrgete kontsade kandmine või ülekaalulisus, võivad liigestele koormavalt mõjuda. Lisaks põhjustab stress seljalihaste kokkutõmbumist, mille tõttu saavad jalad vähem hapnikku, nii et liigesed hakkavad valutama.

Liigeste hea tervise hoidmisel võib olla kasu sobilikust treeningust, kaltsiumirikkast toidust ning vitamiinidest D, B ja C. Siiski on kõhrkudet kulumise ja defektide eest kaitsmiseks vajalik kasutada sobilikke toidulisandeid.

KOOSTIS:

TINES Flexi toidulisandis on koos biokeemilised ühendid (glükoosamiin, kondroitiin, hüaluroonhape) ning looduslikud ja traditsioonilisest Hiina meditsiinist pärinevad toimeained (šampinjoniline Agaricus blazei, saatanaküüs, kurkum). Selline kooslus aitab liigeseid tugevdada ning põletiku vastu võidelda.

Toidulisand sisaldab šampinjonilist Agaricus blazei. Seda väärtuslikku meditsiinis kasutatavat seent leidub mitmeis maailma paigus: Hiinas, Taiwanis, Jaapanis, Brasiilias. Seent kirjeldas esmakordselt inglise mükoloog William A. Murrill 1945. aastal. 1970. aastatel avastasid aga Brasiilias teatud haiguste esinemissagedust uurivad teadlased, et Sao Paulo regioonis elavad inimesed põevad harvemini kroonilisi haigusi. Nad kasutasid oma toidus Agaricus blazei seent.

Agaricus blazei sisaldab rikkalikult mineraale (kaaliumi, fosforit, magneesiumi, kaltsiumi, rauda) ning vitamiine (B1, B2). Samuti sisaldab seen nikotiinhapet ning bioaktiivseid polüsahhariide, näiteks immuunsüsteemi tugevdavaid beetaglükaane. Just rikkaliku toimeainete koostise pärast arvatakse Agaricus blazei seenel olevat luid ja liigeseid tugevdavad põletikuvastased, ning reuma sümptomeid leevendavad omadused.


 

Preparaati on lisatud ka Aafrika päritolu taime saatanaküünt (Harpagophytum procumbens). See toimeaine sisaldab iriidiumiühendeid, näiteks harpagosiide, aga ka flavonoide, fenoolhapeid ning muid raviomadustega ühendeid. Farmakoloogilised uuringud on tõendanud selle taime kasulikke omadusi põletiku, artriidi ja reuma leevendamisel.

Kurkum, mida kutsutakse ka India safraniks, on Euroopas peamiselt tuntud kui idamaine vürts. Aasias aga on kurkumit juba aastatuhandeid ka traditsioonilises meditsiinis tarvitatud, näiteks kõhugaaside-vastase ravimina. Kurkum on tugev antioksüdant, mitu korda tugevam kui E-vitamiin. Kurkum sisaldab enam kui sadat aktiivainet. Kõige väärtuslikumad neist on kurkumiin ning selle derivaadid, mida nimetatakse kurkuminoidideks. Need komponendid on tõhusate viiruse-, bakterite- ja seentevastaste omadustega. Traditsioonilises meditsiinis peetakse kurkumit sapi eritumist stimuleerivaks aineks, aga ka põletikuvastaseks ning reumatoidartriidi sümptomeid leevendavaks vahendiks.


 

Flexi TIENS preparaat sisaldab glükoosamiini, kondroitiini ja  .

Glükoosamiin, on nn „ehitusmaterjal“ liigeste kõhrkudet moodustavate ühendite keemilises sünteesis ning ilma selle aineta oleks võimatu ka liigesevedeliku taastamine.

Pärast 50. eluaastat ei suuda keha enam glükoosamiini ise sünteesida ning selle puudust tuleks kompenseerida toidulisandiga.

Kondroitiin täidab sidekoe rakkude vahelise ruumi, samas kui hüaluroonhape tagab liigesevedeliku vajaliku viskoossuse.

TOIME:

Preparaadi toimeained võivad mõjuda kasulikult liigestele, võimaldades aktiivset elustiili igas vanuses,

-aitavad leevendada liigselt koormatud liigeste probleeme,

-aitavad kõhrkudet kaitsta,

-aitavad liigesepõletikku ennetada ja ravida,

-parandavad liigeste painduvust ning ennetavad liigeste n-ö hommikust kangust,

-aitavad leevendada reumatoidartriidi sümptomeid.

 

MANUSTAMINE: 1 tablett kaks korda päevas, eelistatult hommikul ja õhtul.

SOOVITUSED: Preparaat on eriti soovitatav inimestele, kelle liigesed ja lihased on suure pinge all kõrge füüsilise koormuse, spordi, füüsilise töö või ülekaalulisuse tõttu. Toidulisandit soovitatakse ka vanemas eas inimestele.

Turuplats 5                         tel.+372 50 77918                           info@merkuroest.eu
Rakvere                                                                                       marjuleiman@gmail.com